شرایط و قوانین درسینه

شرایط و قوانین

با تشکر از اینکه وب سایت درسینه را جهت فعالیت انتخاب کرده‌اید. وب سایت درسینه با هدف ایجاد گنجینه نمونه سوالات امتحانی، آزمون های علمی و محتوای آموزشی مقاطع مختلف آموزش و پرورش شروع به فعالیت نموده است. گنجینه‌ای که نمونه سوالات و محتوای آموزشی آن توسط معلمان سراسر ایران عزیز به روز می‌گردد و امکان دسترسی به مطالب برای عموم دانش‌آموزان، دبیران و مدارس کشور با یک جستجوی ساده فراهم می‌گردد.

به لحاظ تامین حقوق تولید کنندگان و استفاده کنندگان محتواهای الکترونیکی و همچنین راحتی همه کاربران قوانینی وضع شده است، که کاربران می بایست طبق آن عمل کنند. این قوانین به صورت کامل در زیر منتشر شده‌اند و ممكن است در هر زمان تغییر كنند. لطفاً جهت مشاهده آخرین قوانین وب سایت به پیغام‌هایی که ممکن است برخی از روزها به هر نحوی به اطلاع كاربران برسد، دقت فرمایید یا اینکه هر چند وقت یکبار به همین صفحه مراجعه نمایید. شما با ثبت نام در سایت تایید می‌کنید که «شرایط و قوانین» را خوانده و پذیرفته‌اید. معنی مفاهیم به کار برده شده را در انتهای این متن توضیح داده‌ایم.

قوانین عمومی

1- این سایت تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافقنامه حاکم خواهند بود.

2- کلّیه‌ی مکاتبات الکترونیکی میان کاربران و درسینه از طریق سیستم تیکت (پیام درون سایت) صورت می‌گیرد. ارسال پیام از طریق این سیستم به منزله‌ی ابلاغ تلقّی می‌گردد.

3- همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و مکاتبات و پاسخ‌های احتمالی درسینه به درخواست‌ها از طریق آنها صورت می‌گیرد.

ثبت نام

4- برای ثبت نام در سایت باید یک شماره موبایل و آدرس ایمیل معتبر داشته باشید که در فرآیند ثبت نام از طریق ارسال کد تایید احراز هویت می‌شود. 

5- کاربری هر فرد شامل نام و نام خانوادگی باید با اطلاعات مدارک شناسایی مطابقت داشته باشد و در صورت عدم تطابق، درسینه مجاز به ارائه خدمات به این گروه از مشتریان نخواهد بود. لازم به ذکر است که این امر به منظور جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی و مواردی نظیر جلوگیری از خرید با کارت‌های سرقت شده و موارد مشابه در نظر گرفته شده است.

6- کاربر تأیید می‌نماید که حداقل 18 سال تمام سن دارد یا اینکه تحت نظارت والدین خود در سایت فعالیت می‌کند.

7- صفحات کاربری عمومی دبیران و دانش‌آموزان محترم به همراه تصویر پروفایل آنها در موتورهای جستجو ایندکس می‌شوند. همچنین نام و تصویر پروفایل دانش آموز در صفحه مدرسه انتخاب شده توسط وی، نمایش داده می‌شود. از تصاویر مناسب برای این منظور استفاده نمایید. پس از ایندکس در موتورهای جستجو، درسینه مسئولیتی در قبال حذف آن ندارد.

شرایط انتشار محتوا

8- دبیران برای ثبت محتوا یا برگزاری کلاس‌های خصوصی و آنلاین ملزم به ارائه مدارک احراز هویت فردی و صلاحیت علمی هستند و در صورتی که برای درسینه محرز گردد که کاربری با تخطی از قوانین در حال انتشار محتوا است نوع کاربری آنها را به «دانش آموز» تغییر خواهد داد و هیچگونه ادعایی در مورد درآمد این حساب کاربری قابل پذیرش نیست.

9- دبیران محترم فقط مجاز به ثبت محتواهای طراحی خودشان هستند. اصالت طراحی آزمون و محتواهای آموزشی را دبیر تعهد می‌نمایند و در صورت وجود هر گونه ادعای اشخاص ثالث در خصوص تالیف مطالب ثبت شده، مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد. بنابراین درسینه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. همچنین با ثبت هر گونه محتوایی در درسینه (اعم از نمونه سوال، ویدئو، پاورپوینت، جزوه و تست)، دبیر متعهد می‌گردد که آن محتوا را در هیچ سایت یا پلتفرم دیگری انتشار نداده است. در صورت احراز انتشار محتواها در سایت‌های دیگر یا شبکه‌های اجتماعی، جرایم متناسبی از محل درآمد دبیر در سایت کسر می‌گردد.

10- هر محتوایی که توسط کارشناسان درسینه تایید می‌گردد، به مدت زمان نامحدود انتشار می‌یابد، مگر اینکه بنا به دلایل علمی، کارشناسان تصمیم به توقف انتشار آن بگیرند. بنابراین امکان حذف هیچ محتوایی بعد از تایید وجود ندارد. در صورت درخواست یا اصرار دبیر بدون دلیل علمی، حذف هر محتوا با پرداخت هزینه‌های زیر توسط دبیر امکان‌پذیر است:

  • الف) نمونه سوال و محتوای آموزشی: معادل 50% مبلغ دریافتی حق التالیف معلم بابت هر نمونه سوال یا محتوای آموزشی
  • ب) تست: دو برابر مبلغ دریافتی بابت حق الزحمه ثبت تست
  • ج) تحلیل ویدیویی تست: دو برابر مبلغ دریافتی بابت حق الزحمه تحلیل ویدیویی تست

11- در ثبت یا جستجوی آزمون، طبقه‌بندی علمی مبتنی بر رویه‌های موجود در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که به منظور دسترسی بهینه کاربران در نظر گرفته شده است. دبیران محترم باید در تخصیص آزمون‌ها به دسته‌های مختلف با دقت عمل نمایند تا آزمون‌ها بهتر به سایر کاربران معرفی گردد.

12- دبیران محترم با ثبت آزمون و سایر محتواهای آموزشی در واقع مجوز نشر آن را به وب سایت درسینه واگذار می‌کنند و در ازای آن، حق تالیف آثار خود را دریافت می‌کنند. درسینه در استفاده از محتواهای کاربران در تولید آزمون‌های آنلاین یا مجموعه پکیج‌های آموزشی مجاز است.

13- احترام به نظر کارشناس داوری محتواها و انجام اصلاحات درخواست شده توسط وی ضروری است. بدیهی است نظر کارشناس داوری در خصوص محتواها نسبت به هر چیز دیگری از اولویت بالاتری برخوردار است. کارشناس داوری بنا به تشخیص ممکن است تعدادی از فایل‌های شما را با هم تجمیع نماید یا فایل جدیدی از شما را جایگزین یکی از فایل‌های قدیمی نماید.

14- استفاده از آدرس آیدی شخصی، گروه یا کانال تلگرام و همچنین سایر شبکه‌های اجتماعی، آدرس وبلاگ‌ها و وب سایت‌ها به عنوان واترمارک فایل‌ها و همچنین درج اطلاعات تبلیغاتی در قسمت توضیحات، یا هر فرمی از سایت، ارسال پیام تبلیغاتی به کاربران سایت و همچنین استفاده از هر گونه لینک یا واترمارک در داخل فایل‌ها ممنوع است.

15- رمزگذاری هیچ‌یک از فایل‌ها به هر شکلی مجاز نیست و کارشناسان درسینه حق دارند پس از حذف رمز، فایل را تایید نمایند.

استفاده از خدمات

17- استفاده و جستجوی شما در وب سایت درسینه با مسئولیت شخصى خود شما صورت مى‌گیرد. درسینه تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت ندارد.

18- امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌ هیچ‌وجه وجود ندارد. بازگشت وجه تنها برای مواردی که اشکال آن طی بررسی گزارش خطای کاربران یا مشاهده توسط کارشناسان اثبات شده باشد فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام شده و کاربر می‌تواند محتوای دیگری را خریداری کند.

19- در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را از طریق «ارسال گزارش خطا» به درسینه اعلام نماید تا ضمن پیگیری و اصلاح نسبت به مسترد کردن وجه به کیف پول اقدام کند.

20- وب سایت درسینه، آزمون‌ها و محتواهای آموزشی دبیران را نمایش می‌دهد. آزمون‌ها و محتواهای مندرج در سامانه ممکن است توسط دبیران بصورت مداوم تغییر کند و یا به روز شود.

21- با وجود آنکه درسینه حداکثر تلاش خود را با استفاده از یک تیم داوری جهت بررسی محتواها بکار مى‌بندد، به هیچ وجه صحت و کیفیت آنها را تضمین نمى‌نماید.

22- درسینه هیچگونه تعهد و یا مسئولیتى در قبال آزمون‌های ثبت شده توسط دبیران، در این سایت به عهده نمی‌گیرد. آزمون‌ها در سایت، توسط دبیرانی ثبت می‌شوند که هیچ نوع رابطه‌ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند. مسئولیت مستقیم آزمون ثبت شده، با کاربر ثبت کننده آن می‌باشد و صحت و سقم آن توسط سامانه درسینه ادعا و یا تضمین نمی‌شود.

23- درسینه به صورت کاربر محور است و تنها محتواهایی را که توسط کاربران دبیر تولید و ثبت شده است، انتشار می‌دهد. در حال حاضر نسخه الکترونیکی کتاب‌ها یا جزوات هیچ ناشری در درسینه به فروش نمی‌رسد.

24- هر گونه کپی برداری از محتواهای سایت در تالیف کتاب، جزوه، نرم افزار و وب‌سایت‌ها به هر شکلی ممنوع است. استفاده تجاری از محتواها مطابق قانون «حمایت از حقوق مولف در بستر مبادلات الکترونیکی، قانون ترجمه و تکثیر و قانون تجارت الکترونیکی» مجاز نیست.

25- انتشار مطالب وب سایت درسینه، در شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها یا سایت‌های دیگر ممنوع است. پست اصل فایل‌ها و یا اسکرین شات از صفحات فایل‌ها و مطالب سایت در کانال‌های تلگرام یا پیج‌های اینستاگرام ممنوع است و درسینه یا مؤلفان درسینه به هیچ شخص یا نهادی اجازه انتشار محتواها را نداده است. هر کاربر عضو یا مهمان درسینه که حقوق کپی رایت را نقض نماید، ملزم است کلیه خساراتی را که در اثر عدم پایبندی به این امر متوجه درسینه می‌شود، جبران نماید. تقویم خسارت با کارشناسان درسینه بوده و کاربر متخلف متعهد به پرداخت مبلغ برآوردی درسینه گردیده و حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می‌نماید.

26- با خرید هر محتوا، صرفاً مجوز بهره‌برداری از آن‌ به‌صورت غیر انحصاری، غیر قابل انتقال، بدون محدودیت زمانی و برای یک شخص به شما اعطا شده است. با این حال تکثیر در تعداد محدود (دانش آموزان یک مدرسه) مجاز است.

27- درسینه صرفا نمایش دهنده اطلاعات مدارس است و هیچ ارتباطی با آنها ندارد، با وجود تلاش فراوان برای ارائه اطلاعات صحیح به کاربران درسینه هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات درج شده ندارد و صرفا امکان نمایش اطلاعات ارسالی توسط سایر کاربران را مهیا کرده است.

28- امتیاز دبیران و رتبه بندی آنها بر اساس پارامترهای خاصی است که در بخش «شاخص‌های کسب امتیاز» قابل دریافت است. بدیهی است رتبه بندی فوق فقط در درسینه معتبر است و به جهت کمک به کاربران و بهبود خدمات استفاده می‌شود.

29- در هر لحظه می‌توانید درخواست ویرایش برای یک مدرسه در سایت ثبت کنید و ثبت مدرسه‌ای که اطلاعات آن در سایت موجود نیست را به ما اطلاع دهید. در صفحه برخی مدارس آدرس وب‌سایت ثبت شده است که درسینه محتوای آنها را تایید نکرده و صرفاً به دلیل فعال بودن در زمان بررسی ثبت شده است.

30- عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار باید مشکل را با پشتیبانی جهت رفع در میان بگذارد.

31- درسینه مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده‌ی خریدار از محصول خریداری‌شده ندارد.

سیاست‌های مالی

32- قیمت گذاری فایل‌ها توسط کارشناسان درسینه صورت می‌گیرد و کاربر ثبت کننده متعهد می‌گردد که به نظر کارشناس داوری در این خصوص احترام بگذارد.

33- بخشی از هزینه فروش هر محتوا  مطابق جدول حق تألیف محاسبه و به عنوان درآمد دبیر منظور می‌شود.

34- سیستم خرید در سایت به صورت شارژ کیف پول است و پس از شارژ حساب اعتباری خود در درسینه می‌توانید نسبت به دانلود فایل‌ها اقدام نمایید. شارژ کیف پول کاربران تا مدت زمان نامحدودی اعتبار دارد و با خرید از سایت اعتبار آن کاهش می یابد. حداقل مبلغ شارژ کیف پول 20 هزار تومان است.

35- زمانی که حداقل درآمد دبیر به مبلغ 50 هزار تومان برسد می‌تواند درخواست تسویه حساب ارسال نماید. دقت کنید که برای انجام تسویه حساب لازم است مدرک علمی شما احراز شده باشد. درخواست‌های تسویه حساب که تا آخر وقت روز شنبه هر هفته ثبت شده باشند در روز یکشنبه رسیدگی خواهد شد.

نظرات کاربران

36- بخش نظرات در صفحه مدرسه، امکان اشتراک‌گذاری تجربه‌ی دانش آموزان، اولیا و دبیران یک مدرسه را می‌دهد. بدیهی است بخش نظرات این قسمت با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرشان را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش در نمی‌آیند. درسینه در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشر شده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید درسینه نیست.

37- شرایط و قوانین پاسخ به پرسش و درج نظر

1- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.

2- در بخش نظرات مدرسه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایا را در کنار هم بررسی کنید.

3- کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.

4- تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.

5- با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.

6- توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن جدا خودداری کنید.

7- بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.

8- لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.

9- هرگونه توهین به مقامات دولتی و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و یا تمسخر بصورت طنز ممنوع می‌باشد.

موارد انسداد یا حذف کاربر

38- قرار دادن لینک یا فایل تصویری مستهجن، غیراخلاقی و سیاسی در تصویر پروفایل یا عنوان کاربری

39- مطرح کردن هر نوع مطلب در خصوص کانال‌های ماهواره‌ای غیراخلاقی، کانالهای فارسی‌ زبان سیاسی و یا ضد مذهبی

40- مطرح کردن مباحث نژاد پرستانه و یا اهانت به مذاهب، ادیان، ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف

41- مطرح کردن هر نوع مطلب و ارائه نرم‌افزار در خصوص هک و هک کردن و فیلتـرشکن

42- استفاده از نام‌های کاربری مورد استفاده توسط پشتیبانی سایت، لوگوی درسینه در پروفایل، عکس مقامات رسمی کشوری و لشکری به عنوان تصویر پروفایل

43- ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران یا نگارش متن‌های ناشایست و منافی عفت عمومی در دایرکت (پیام خصوصی)، نظرات مدرسه و سرویس پرسش و پاسخ نیز در صورت مشاهده و یا گزارش

44- بی‌توجهی به مقررات سایت و یا هشدارهای مدیریت و کارشناسان در راستای فعالیت حرفه‌ای در سایت

45- ایجاد مزاحمت و اهانت یا بی‌احترامی به کارشناسان و مدیران سایت

سیاست‌ حفظ حریم خصوصی

46- در صورت استفاده از درسینه با سیاست‌های آن موافقت می‌کنید. ما تنها اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کنیم که با آن بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم و حساب کاربری شما را در برنامه بهبود دهیم. ما از اطلاعات شخصی شما استفاده‌ دیگری نخواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد سیاست‌ها این لینک را ببینید.

مسئولیت‌ها و رفع مسئولیت‌ها

47- ما تنها به وعده‌های صریح و آشکاری که در این توافقنامه داده‌ایم تعهد داریم و در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ مسئولیتی نداریم.

48- ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وبسایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، و اینکه ایرادها رفع شوند، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی‌دهیم.

49- ما تلاش می‌کنیم که دسترسی شما به وبسایت برقرار باشد، و وبسایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به‌هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم).

50- چنانچه هرگونه خسارت غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه، یا لطمه غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه به درآمد یا سود شما رخ بدهد که ناشی از استفاده از و/یا دسترسی به وبسایت و محتوای آن، و یا ناتوانی در استفاده از وبسایت و/یا دسترسی به وبسایت باشد، مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود.

51- مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین شما و هر کاربر دیگری، برعهده خود شما است.

52- ما وبسایت خود را از داخل ایران اداره می‌کنیم. در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و درسینه از قوانین و مقررات ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هر گونه قانونی که به‌شکل اجتناب‌ناپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.

سایر موارد

53- شرایط و قوانین فوق در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز موارد فورس ماژور، درسینه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

54- با توجه به مفاد قرارداد حاضر، درسینه حق استفاده‌ی غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌ انتقال از سامانه‌ را به («کاربر») اعطا می‌کند. کلیه‌ی‌ حقوق، مالکیت و منافع سامانه‌ در مالکیت انحصاری شرکت پیشرو کنترل راوند است.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه